Kuru yağlama kolaylık sağlar

Doğru yağ küçük parçaların kurulumunu önemli ölçüde kolaylaştırır. Klüber Lubrication yağlayıcı vaksları korozyona karşı ekipmanlarınızı güvenilir bir şekilde korurken, temiz ve hızlı çalışma süreçleri için yüzeylerinizin kısa sürede kuru olmasını sağlar.

Yağlayıcı vakslar, karışık sürtünmeyi azaltırken, yüzeylerde kuru bir yağlama filmi ile güvenilir yağlama sağlarlar. Kuru yağlama size civatalar, somunlar ya da perçinler gibi küçük parçaların montajının zorlanmadan yapılması gibi pek çok fayda sunar. Vakslarımız menteşe gıcırtılarını önler ve sürtünme temasındaki işlem parçalarının düzgün çalışmasını sağlarlar. Gresler genellikle kirlenmeye karşı çok duyarlıyken, vakslarla yağlanan yüzeyler daha temiz kalırlar. Vakslar, özellikle zincirler ve kablolar gibi ekipmanları korozyona karşı güvenle korurlar.

Klüber Lubrication, doğru yağ seçiminde size destek olmaktan mutluluk duyuyor. Örneğin yağlayıcı vaksımız Klüberplus SK 02-295 , birçok farklı uygulama için uygun bir özel yağlayıcıdır. NSF H1 gıda sertifikası tescilli olduğundan gıda endüstrisinde tesadüfi ya da teknolojik olarak gıda ile teması kaçınılmaz olan  ekipmanların yağlanmasında güvenle kullanılır. Klüberplus SK 13-398  ile ise, çelik kabloları yağlayabilir, üretim aşamaları sırasındaki aşınmalara ve korozyona karşı koruyabilirsiniz.

Zincir vaksları: Zincirler için uzun süreli yağlama

Çalışma ortamındaki toz, kir ve uçuntu uzun vadede zincirlerin işlevini etkileyebilir. Klüber Lubrication vaksları, bu önemli ekipmanı kirlenme ve zamanından önce aşınmaya karşı korurlar. Ayrıca özellikleri sayesinde, zincirlerin nemle sık temas halinde olduğu durumlar için tercih yapmanız gerektiğinde ilk sırayı alabilirler.

Sıcak daldırma yöntemiyle uygulanan Klüberplus SK 11-299  zincirlere uygun ürünlerimizdendir. Bir kez kuruduğunda ekipmanınızı çok uzun süre, hatta bazen zincirin tüm çalışma ömrü süresince korur.

Yağlayıcı Vaks Emülsiyonları: toplu kaplama için maliyet avantajı

Yağlayıcı vaks emülsiyonları özellikle çok sayıda küçük parçanın otomatik olarak aynı anda yağlanması için uygun ürünlerdir. Emülsiyon içeriğindeki su, kuruma süreci sırasında yüzeye güvenilir bir şekilde yapışan bir film bırakarak buharlaşır. Vakslarımızı kullanmak; örneğin Klüberplus SK 12-205’i ; cıvataları, somunları ya da kendiden kılavuzlu vidaları hızlıca kaplar ve maliyet verimliliği avantajı sunar. Ayrıca vakslarımızı kullanarak ekipmanlarınızdaki sürtünmeyi azaltır; bu sayede bir sonraki süreci ve montaj adımlarını hızlandırabilirsiniz.

Yağlayıcı vakslarla ilgili daha fazlasını öğrenmek için triboloji uzmanlarımızla konuşun. İletişim sayfamıza ulaşmak için burayı tıklamanız yeterli.