Sıra dışı koşullar altında güvenilir yağlama

Yağlama ve montaj pastaları genellikle, yüksek frekanslı titreşimlerin ya da çok düşük hızların olduğu, sıcaklığın 1.200°C ’ye kadar çıkabildiği sıra dışı durumlarda kullanılırlar. Yağlayıcı pastalarımız ekipmanlarınızı vaktinden önce doğabilecek aşınmalara karşı güvenle korurlar.

Yağlama ve montaj pastaları ekipman yüzeylerini sıra dışı koşullar altında dahi ayıran etkili bir yağlama filminin yüksek oranda katı yağlayıcı partiküllerini içerirler. Özellikle yüksek taşıma kapasitesi, belirlenmiş emniyetli yağlama özellikleri ve sürekli ortam direnci gerektiren uygulamalar için uygundurlar. Pastalarımız, yağlama korozyonunun minimize edilmesi, kilitlenme ve sürtünme karşıtı korozyon koruması, yağlı ekipmanların tutucu aşınma ve tutulmanın önlenmesi gibi pek çok avantaj sunarlar. Böylece, ekipmanlarınızın hizmet ömrünü artırmanıza uzman bir katkı sağlarlar.

Ayrıca, gıda güvenliği gereksinimlerinde karşılaştığımız yüksek sıcaklıklar için de özel pastalarımız bulunuyor. Dış ortam uygulamaları için, korozyona karşı koruma sağlayan, hızlı biyoçözünür özel pastaları öneriyoruz. Yağlama ve montaj pastalarımızın çoğu kilitleme tertibatı ve kılavuzların, sıkma ve kaplin bağlantıların yağlanması ve makine ve ekipmanlarınızın çalışa esnası ve çalışma sırasında geliştirilmesi için uygundurlar.

Normal sıcaklık aralıkları için örneğin aşağıdaki yağlama ve montaj pastalarını öneriyoruz:
Klüberpaste 46 MR 401

Bir şeyler ısındığında: yüksek sıcaklıklar montaj pastaları

Pek çok yağ yüksek sıcaklıklarda limitlerine ulaşır. Özel montaj pastaları ise 1.200°C (2.192°F)’ye kadar olan sıcaklıklarda dayanıklı bir yağlama filmi sağlarlar. Bu pastaların sıvı bileşenleri 200°C (392°F) ’de ekipmanlarınızın sürtünmesini en düşük seviyeye çeken kuru bir yağ filmi bırakarak, tortusuz buharlaşırlar. Montaj pastalarımız aynı zamanda bağlantıların kolay sökülmesini de sağlarlar.

Aşağıdaki montaj pastaları yüksek sıcaklıklar için özellikle uygundurlar:
Klüberpaste HEL 46-450
Klüberpaste UH1 96-402

Sıkı bağlantı: vida ve cıvatalar için yağlama ve montaj pastaları

Vida dişlerinin kolay sıkılmasını sağlamak, düşük sürtünme değerleri gerektirir. Özel pastalarımız, vida bağlantılarınızın otomotiv sektöründeki turbo şarjlar durumunda olduğu gibi aşırı ısıl işlemlere maruz kalındığında bile düzgün montaj ve demontajı için tutarlı gücü etkinleştirirler. Yüksek kaliteli ürün yelpazemiz, gıda işleme, içecek ve ilaç sektörleri için özel NSF H1 tescilli pastalar içerir.

Vida montaj pastaları:
Klüberpaste UH1 96-402

Eğer yağlama ve montaj pastaları ile ilgili başka bir sorunuz varsa lütfen uzmanlarımızla iletişim kurmak için buraya tıklayın.

Sıkıştırma torkunun hesaplanması:

Sıkıştırma torku, vida, sıkıştırma hızı gibi değişkenlere göre farklılık gösterebilir. Bu nedenle bu formül, yalnızca yaklaşık değerleri hesaplayabilir. Her durumda, spesifik sıkma torku, ISO 16047’ye göre deneyle veya tam olarak VDI 2230’a göre tüm faktörleri dikkate alarak belirlenmelidir. Formülümüzdeki çap hesaplamasında sadece düz temas yüzeyleri refere eder.