Daha az sürtünme, daha az aşınma

Ekipmanlar ve makineler doğru endüstriyel yağ uygulandığında sorunsuz çalışırlar. İyi etki etme ve kaydırma yetenekleri sayesinde özel yağlar aşınma ve sürtünme karşıtı güvenilir bir koruma sağlarlar. Uygulamanız için en doğru çözümü geniş ürün gamımız içerisinden bulabilirsiniz.

Yüksek kaliteli endüstriyel yağlar iyi kaydırma yeteneğine sahiptir ve sürtünme noktalarına kolayca ulaşabilirler. İyi sıcaklık- viskozite davranışları, yüksek hız ve yüksek sıcaklık uygulamaları için iyi bir çözüm olmalarını sağlayan yağ filmi viskozitesinin korunmasını sağlar. Yağlarımızın bir çoğu da ısıyı, karbon artıkları ve partikülleri sürtünme noktalarından uzaklaştırarak sürekli soğutma, temizleme ve yağlama imkanı tanırlar.

Tam sentetik yağlar, mineral yağlara oranla çok daha yüksek sıcaklık dayanımı ile yağ tüketiminizi azaltmanız ve maliyet tasarrufu yapmanız için sizleri destekler.

Geniş kapsamlı ürün çeşidimiz içinden sizin için doğru yağı seçerek tüm bu avantajlardan faydalanabilirsiniz. Farklı malzeme kombinasyonları, uygulamalar ve endüstriler için geniş viskozite aralıklarındaki yüksek performanslı sıvı yağlarımızı kullanmanızı öneriyoruz. Sıvı yağlarımızın kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Örneğin dişlilerzincirlerkompresörler gibi ekipmanlar ve tekstilotomotivkimyagıda gibi sektörlerde yoğun olarak tercih edilirler. Tekstil endüstrisi için iğne ve platinlerinizi koruyan örgü yağları, gıda endüstrisi için NSF sertifikalı H1 tescilli gına onaylı yağlar gibi ürünlerimiz ile ihtiyacınıza uygun özel ürünler sunuyoruz. Kişilere özel çözümler geliştirmek için ekipman, makine üreticileri ve operatörlerle yakın çalışmalar yürütüyoruz. Özel yağlarımızı sizlere en yüksek kalitede sunabilmek için kapsamlı laboratuvarlarımızda test ediyoruz.

Yüksek gereksinimler için zincir yağları

Zincir sistemleri, nem, ortam etkisi, yüksek, düşük ya da kararsız sıcaklık gibi zorlu çalışma koşullarında da güvenilir olarak çalışmak zorunda olduğundan yağın zincir pimlerine nüfuz etmesi ve güvenilir yağlama yapması beklenir. Klüber Lubrication zincir yağları, yüksek sıcaklıklarda bile zincirlerinizin çalışma ömrünü uzatarak bakım maliyetlerinizi azaltırlar.

Aşağıda zincir yağlarımızdan bazılarını inceleyebilirsiniz:
Klübersynth CH 2-100 N
Klübersynth HM 2-220
STRUCTOVIS HD Serisi
Klüberfood NH1 CH 2-220 Sprey

Ayrıntılı bilgiyi web sitemizin zincirler sekmesinde bulabilirsiniz.

Üstün performanslı dişli yağları

Klüber Lubrication özel dişli yağları, düz dişliler, konik dişliler ya da sonsuz dişliler, büyük ya da küçük dişliler, açık dişliler için, optimum güç aktarımı, yüksek verimlilik, düşük aşınma ve yüksek yaşlanma direnci sayesinde uzatılmış yağlayıcı değişim aralıkları sağlarlar. Doğru dişli yağı ile yağlanmış ekipmanlarınızın çalışma ömrü uzatabilir ve makine kullanılabilirliğini arttırabilirsiniz.

Yüksek yük altındaki dişliler aşınmaya eğilimlidir. Açık dişli yağlarımız, bu yüklerin yüksek basınç ve sıcaklık oluşturarak diş hasarına ve erken dişli arızasına yol açmasını önler.

Aşağıda dişli yağlarımızdan bazılarını bulabilirsiniz:

Klübersynth GEM 4 Serisi

Klübersynth GH 6 Serisi

Klübersynth G 4 Serisi

Klüberoil 4 UH 1 Serisi

Klüberoil GEM 1 N Serisi

Klüberfluid C-F 3 Ultra

Gereksinimlerinize uygun kompresör yağları

Kompresörlerin bakım gerektirmeksizin uzun hizmet aralıklarında çalışması beklenir. Bu nedenle, kompresörlerde akışkana göre (hava, proses gazı ya da soğutucu gaz) doğru yağ seçimi yapılması zorunludur. Klüber Summit ürün çeşidimiz, tüm kompresör türlerine uygun olarak geliştirilmiştir. Aşınmayı en düşük düzeye indirip, kompresörün daha uzun dönemli çalışmasını sağlayarak servis aralıklarını uzatır. Klüber Tyreno serisi yağlarımız da, vakum pompalarında etkili olmak için geliştirilmişlerdir.

Aşağıda listelenen yağlar, özellikle kompresörler için uygundur:
Klüber Summit FG Serisi (pistonlu ve vidalı kompresörler)
Klüber Summit SH Serisi (vidalı kompresörler)
Klüber Summit DSL Serisi (kanatlı kompresörler)

Vakum pompaları için uygun olan ürünlerimiz ise aşağıdakilerdir:
Klüber Tyreno-Fluid M100V

Kompresör sayfamız bu konuda daha fazla çözüm sunmaktadır.

Yüksek sıcaklıklar için katı yağlayıcı süspansiyonlar

Klüberplus S 01-004 gibi katı yağlayıcı süspansiyonlar, yüksek sıcaklıklara maruz kalan makineler ve ekipmanlar için ideal çözümdür. Mükemmel yağlama yeteneği, iyi korozyon koruması ve yüksek kararlılığı birleştirerek yüksek sıcaklıklar altındaki ekipmanlarınızın aşınma etkisini minimize eder. Katı yağlayıcı süspansiyonlar uzun süreli güvenilir yağlamayı kolaylaştırırlar. Eritme fırınlarındaki tahrik ve sürücü zincirleri; pişirme fırınlarındaki kalıp taşıma zincirleri ya da döküm sektöründe bakır alaşımlı malzemeler için kalıp ayırıcı olarak kullanılırlar.

Klüber Lubrication, önerilerde bulunmak için sizlerle görüşmekten memnuniyet duyacaktır. İrtibata geçmek için burayı tıklayın.

error: Erişim Engelli