Zorlu koşullarda güvenli tarafta

Bilinçli olarak zorlu koşullara yerleştirilen rüzgar türbinlerinin yeri, rulmanlar, dişliler ve onların yağlayıcılarına çok büyük beklentiler yüklemektedir. Rüzgar santrallerinin işletmecileri güvenilir performans gösterecek, ekipmanları koruyacak ve bakım aralıklarının uzatılmasını sağlayacak özel yağlayıcılara ihtiyaç…

Rulman ve dişli taleplerinin rüzgar gücü sektörü kadar yüksek olduğu birkaç endüstri vardır. Örneğin rüzgar türbinlerindeki dişliler 5 MNm’ye kadar olan devasa torkları iletirler. Ekipmanlar her türlü çevresel etkiye maruz kalır ve gerçekte planlandığından çok farklı hızlarda çalışabilirler. Bir rüzgar türbini için ideal yağlayıcının seçiminde bölgesel rüzgar dağılımı ve çalışma modu  gibi tüp çalışma durumları göz önünde bulundurulmalıdır.

Yüksek yükler altında çalışan dişliler için yüksek performanslı özel yağlayıcılar

Uzmanlarımız dişli kutusundaki kalıntı ve köpük oluşumu kadar mikropitting direnci gibi önemli konuları göz önünde bulundurarak sizlere doğru yağlayıcı konusunda tavsiyelerde bulunurlar. Tesisatınızda daha uzun çalışma ömrü için sizlere, düşük sürtünme katsayıları, yüksek yaşlanma direnci ve yük taşıma kapasitesi gösteren dişli yağlarımızı öneririz. Dişli yağlarımız, en iyi filtreler kullanıldığında bile dişli yağı katkıları yağlayıcılığını korurlar.

Bizim yeniliğimiz: Tüm rulmanlar için tek gres

Rulman üreticileri tarafından önerilen, her rulman için farklı yağlayıcı rüzgar santrali işletmecileri için envanter sorununa sebep olabilir. Biz, standart testler karşılaştırıldığında diğer tüm gresleri geride bırakan Klüberplex BEM 41-141 ürünümüzü, ana rulmanlar, jeneratör rulmanları, gövde ve kanat rulmanları için tek bir gres olarak geliştirdik. Tek yağlayıcı kullanımı, satınalma, lojistik ve depolama süreçlerinizi kolaylaştırır. Özel yağlayıcılarımızı kullanmak, olumsuz koşullarda bile yeniden yağlama ve bakım aralıklarının uzaması fırsatı sağlar.

İlginizi mi çekti? Klüber Lubrication teknik satış sorumlusuna bu sayfa aracılığıyla ulaşın. Uzmanlarımız destek olmak için sizlerden haber bekliyorlar!

Avantajlarınız:

  • Yüksek verimlilik ve daha uzun çalışma ömrü
  • Yüksek yük taşıma kapasitesi ve yağların termal stabilitesi
  • Uzayan bakım aralıkları ve yeniden yağlama döngüleri
  • Ortadan kalkan yağların birbirine karıştırılması riski ve bakım için tek gres kullanımı ile kolaylaşan lojistik