Bir otomobildeki, her biri farklı tribolojik çözümlere ihtiyaç duyan yaklaşık 250 sürtünme noktası ile, ihtiyacınıza göre tasarlanan çözümler öneriyoruz. Size çözüm getirecek ürünlerimizin bir kısmı yıllardır birçok müşterimiz tarafından kullanılıyorken, diğerleri ise sizin özel gereksinimlerinize göre formüle edilerek için özel olarak geliştirilmiştir. Çok amaçlı ses azaltıcı  ürünlerimiz, otomotiv endüstrisinde kullanılan keçeler, kızaklar ve plastik parçaların ömürlük yağlanması için NVH gereksinimlerine özel olarak geliştirilmiştir.

Gövde & Araç dışı

Araç gövdesi ve dış bölgeleri için yağlayıcıların, belirlenmiş çeşitli sıcaklık aralıklarında son derece etkili olması tuza, suya ve toza karşı uzun yıllar dayanabilmesi gerekir. Yağlayıcılarımız, farklı ortam ve sıcaklık dirençleri sayesinde sunrooflar, cam mekanizmaları gibi ekipmanların çalışma ömürleri boyunca sorunsuz çalışmasını sağlarlar.

Araç içi

Ayar ve kontrol düğmelerinin bulunduğu iç kısma gelindiğinde, gürültü absorbe etme, yüksek kaliteli görünüm ve his odak noktasıdır. Bu tip uygulamalar için formüle edilmiş özel yağlayıcılarımız düşük tork ve sürtünme göz önüne alınarak test edilmiştir. Kokusuz, sağlığa zararsızdır ve sislenme etkisi yapmazlar.

Şasi

Frenlerin yanı sıra, şasideki direksiyon sistemlerinin de yüksek yağlama gereksinimleri vardır. Yağlayıcılarımızı, düşük başlangıç torku ve mükemmel sürtünme değerleriyle güvenli sürüş hissi sağlayabilmek için en iyi bilinen direksiyon sistemi üreticileri ile birlikte geliştirdik.

Aktarma organları

Motor, dişliler ve şanzımanda yağlayıcı gereksinimleri çok çeşitlidir. Agresif bozunabilir ürünler emme ve egzoz sistemlerinde toplanırken motorun civarındaki sıcaklık 200 °C’nin üzerine ulaşabilir. Biz örneğin, yüksek sıcaklık ve basınç kaybı direnci olan özel yağlayıcılar gibi çözümler sunarak bu zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı oluruz.

Gelişim ortaklığı ve tecrübeli danışmanlık

Biz üreticiler, tedarikçiler ile onların özel gereksinimlerini anlamak ve bir danışman gibi onları desteklemek için sürekli temas halindeyiz.

Ayrıca otomotiv endüstrisi için yağlayıcıların erken karar aşamasında karar verme ve geliştirme süreçlerine katkıda bulunmamızı sağlayan birçok çalışma grubu ve topluluk içerisinde yer alıyoruz.

Sizlere test edilmiş bir kalite sunmamızı sağlayan sertifikalarımız: ISO TS 16949, ISO 9001, ISO 14001 ve EMAS

Otomotiv endüstrisi için özel yağlayıcılarımız hakkında daha fazlası için iletişim sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Avantajlarınız:

  • Otomotiv endüstrisinin referansı ve onayı ile geniş bir ürün portföyü
  • Özgün uygulamalar için özel yağlayıcıların geliştirilmesi
  • Ömür boyu yağlama için güvenilir ve ortak
  • Dünya çapında rakipsiz bir test laboratuvarı