Makine kullanılırlığını arttırmak için doğru yağlayıcıyı kullanmak

Zorlu koşullar özel çözümler gerektirir. Bu sebeple biz, kimya endüstrisi için yüksek sıcaklıklara ve agresif ortam koşullarına dirençli özel yağlayıcılar geliştirdik. Tüm bunlar, üretim ekipmanlarınızın kullanılabilirliğini arttırmanızı ve aynı zamanda maliyetten tasarruf etmenizi sağlarlar.

Kimya endüstrisindeki bir çok proses, standart yağlayıcılarla çalışmaktadır. Ancak santrifüj ya da kurutuculardaki gaz kompresörleri, endüstriyel valfler ve bağlantı parçaları ya da rulmanlar gibi agresif ortam koşullarında çalışan bileşenler normal gresler ya da yağlar ile yetersiz kalırlar. Bu tarz uygulamalar için, sıra dışı koşullara maruz kaldığında bile tam performansını koruyan PFPE/PTFE bazlı özel yağlayıcılarımızı geliştirdik. Böylece planlı bakım aralıklarının haricindeki ek yeniden yağlamalara gerek kalmaz ve tesis verimliliğiniz yükseldiği gibi kullanılırlığı da artar.

Uygulamanız için doğru yağlayıcı

Bir çok kimyasal proses farklı bileşimlerin gazlarını içerir. Bir gazın bileşiminin, yağlayıcı ile gaz arasında oluşabilecek reaksiyonlardan kaçınmak için, yağ seçiminde önemli etkisi vardır. KlüberConsult hizmetimiz, özel gereksinimlerinizi ve ortamı analize ederek, ekipmanlarınıza uygun doğru yağlayıcının seçimi konusunda size destek olur. İletişim sayfamız aracılığıyla bize ulaşmanız yeterli!

Ulaşılması zor yağlama noktaları için otomatik yağlama

Kimya tesisiniz, ulaşılması zor noktalar dahil düzenli bakım aralıkları gerektirir. Bu tarz uygulamalar için otomatik yağlama dispenserlerimiz güvenilir miktarlarda yağlama sağlar. Klübermatic Nova dispenserlerimiz, IP-65 koruma sınıfına göre onaylıdır.

Avantajlarınız:

  • Çalışma zamanını arttıran termal kararlılık sayesinde mükemmel ortam ve basınç direnci
  • Yağlanan ekipmanların uzatılmış çalışma ömrü, azalan bakım müdahaleleri ve yedek parça stokları
  • Enerji tasarrufu sağlayan geliştirilmiş tesis verimliliği