Gıda güvenliğinden daha fazlası

Gıda ve içecek endüstrisi için olan yağlayıcıların, ekipmanlarınızın çalışma ömrünü arttırırken, tüketiciler için de güvenli olmalıdır.

Klüber Lubrication olarak biz, bu özel gereksinimler için ISO 21469 standartlarına göre sertifikalandırılmış ve NSF H1, 3H, HT1 tescilli özel yağlayıcılarımızı geliştirdik. Ürünlerimiz, verimliliğinizi ve tesis kullanılırlığınızı arttırmalarının yanı sıra, maliyetlerinizi azaltmanıza yardımcı olurlar.

 

 

İçecek üretimi, et işleme, fırıncılık ya da süt ürünleri üretiminde birçok farklı süreç vardır. Temizleme tesisleri, dolum ve etiketleme makineleri, şirinkleme ve derin dondurucu tünelleri ya da pellet preslerinin her biri birbirinden farklı yağlama ihtiyaçlarına sahiptir. Örneğin ekmek üretiminde kullanılan yağlayıcılar 250 °C’ye kadar olan ortam sıcaklıkları yüzünden yüksek sıcaklıklara direnci en önemli noktadır. Diğer bir uygulamada ise odak olarak, korozyon ve aşınma koruması ile su direnci öne çıkar. Eğer gıda ve içecek endüstrisinde, özel yağlayıcılardan, endüstriyel yağlardan beklediğiniz yüksek performansı bekliyorsanız, daha fazlasını bulmanız gerekir. Ulusalararası gıda tüzüğüne uymak için NSF H1 tescilli yağ ve greslere ihtiyacınız vardır.

Bir EHEDG (European Hygienic Engineering & Design Group -Avrupa Hijyenik Mühendislik ve Dizayn Grubu) üyesi olarak gereksinimlerini bilerek sizlere aktif olarak destek oluruz. 80 yılı aşkın süredir lider üreticiler ve işletmecilerle birlikte çalışıyoruz. Bu tecrübemize dayanarak yalnızca gıda ve içecek endüstrisi için özel yağlayıcı geliştirmekle kalmamakta, aynı zamanda yetkin ve kişisel tavsiyelerle doğru çözümleri bulmanıza yardımcı oluruz. Ayrıca, tesisininiz yağlama süreçlerini sürekli olarak geliştirmek, kirlilikten kaçınmak için HACCP süreçlerinize entegre edebileceğiniz, ihtiyaçlarınıza uygun bir yağlama yönetimi konsepti geliştiririz.

En iyi sonuçlar için H1 yağlayıcılar

Gıda ve içecek endüstrisinin global uzmanı olarak, sizlere ISO 21469 sertifikalı ve NSF H1 tescilleriyle engin bir ürün portföyü sunmaktayız. H1 tescilinin yanı sıra helal ve koşer sertifikalarına da sahip olan yağlayıcılarımızın sayısı 100’ü aşmaktadır. Ürünlerimizin yüksek performans kapasiteleri çok inandırıcıdır. Ekipman ve bileşenlerinizi güvenle korur ve uzun çalışma ömürleri ile size ek fayda sağlar.

Avantajlarınız:

  • NSF H1tescilli ve ISO 21469 sertifikalı özel yağlayıcılar ile engin bir ürün portföyü
  • HACCP gibi gıda denetimleri şartlarını uygunluk
  • Uygulama ve eğitim desteği
  • Yağlanan parçaların daha uzun çalışma ömrü için yüksek performanslı yağlayıcılar
  • Daha yüksek üretim verimliliği
  • Gıda güvenliği