Denizlerdeki zorlu koşullar için özel yağlayıcılar

Denizde, ekipmanların güvenilir çalışması son derecede önemlidir. Aynı zamanda, denizlere ait koşullar gemi ve açık deniz ekipmanlarına oldukça sert etki ederler. Doğru yağlayıcıyı seçerek, uzun yeniden yağlama aralıkları ve sorunsuz çalışma elde edersiniz. Çevresel Kabul Edilebilir Yağlayıcılar (EALler) ve diğer yüksek…

Denizlerdeki koşullar sert olabilir: soğuk, sıcak, rüzgar ve dalgalar, tuzlu su ve yüksek mekanik yükler güvertelerdeki hareket eden parçaları aralıksız etkilemektedir. Bu şartlar altında standart yağlayıcılar, kısa sürede kendi limitlerine ulaşır ve işlevini yitirirler. Bir vinç yada vinç motoru  arızası gecikmelere neden olduğu ve maliyetli tamirler gerektirdiği için çok yüksek giderlere sebep olur. Üstelik, bir armatör olarak zaten bir çok zorlu çevre yönetmeliklerine tabi tutulmaktasınız. Örneğin Amerika Birleşik Devletlerinde, EALler 2013 yılından bu yana zorunludur.

Tüm bu farklı gereksinimler için her zaman güvenebileceğiniz bir özel yağlayıcı üreticisine ihtiyacınız vardır. Bu sebeple, tam sentetik ya da EAL olduğu fark etmeksizin tüm yağlayıcılarımız kapsamlı olarak test edilirler. Bu ürünler ile ekipmanlarınızı güvenle yağlayabilir ve yasal gereksinimleri karşılarken ekipmanlarınızın çalışma ömrünü uzatabilir; böylece uzun vadede işletme maliyetlerinizi azaltırsınız.

Bir çok sürtünme noktası – tek çözüm

Yağlayıcılarımızın birçoğu çeşitli yağlama görevleri için kullanılabilirler. Bu size, karmaşık lojistik süreçlerini azaltmanın yanı sıra, maliyet, depolama kapasitesi ve zaman tasarrufu yapmanıza yardımcı olurlar. Üretim ve satıştaki global ağımız, ürünlerimize tüm dünya genelinde ulaşabilmenizi sağlarlar.

OEM’ler ve işletmeciler ile yakın işbirliği

Sağladıkları sayısız fayda ile özel yağlayıcılarımız demir atma vinçleri, jeneratör rulmanları, pruva iticilerinin dişlileri ya da  pervane şaftı sızdırmazlıkları gibi yüksek yüklü ekipmanların en iyi bilinen üreticileri tarafından kullanılmakta ve tavsiye edilirler.

Avantajlarınız:

  • Çevresel Kabul Edilebilir Yağlayıcılar – EALler (Environmentally Acceptable Lubricants – EALs)
  • Güvenilir aşınma koruması
  • Daha uzun yeniden yağlama aralıkları ve daha az bakım
  • Daha uzun ekipman ömrü
  • Daha düşük işletme maliyetleri