Yüksek sıcaklık yağlayıcıları kullanımıyla maliyet tasarrufu

Cam endüstrisindeki makine ve tesisatlar için her şeyden daha önemli bir tek nokta vardır: Güvenilir çalışma. Yüksek performanslı yağlayıcıların bu sektörde önemli rol oynamasının sebebi budur. Özel yağlayıcılarımız üretiminizdeki uzun yeniden yağlama aralıkları, aşınma koruması ve plansız duruşların önlenmesi gibi önemli…

Üretim tesisatlarınızın güvenilir çalışması kendiliğinden sağlanamaz – oldukça sık uygulanan doğru özel yağlayıcılar bu güvenilirlikte önemli bir rol oynar. Sonuçta bu yağlayıcıların, oluşabilecek küçücük bir kalıntı makine fonksiyonlarını bozacağından, 220°C’ye kadar olan yüksek sıcaklıklarda sabit kalmaları gerekir. Yalnız IS makinelerinde merkezi yağlama sistemleri aracılığıyla beslenmesi gereken, tutucular, kalıp kaldırma kolları, cam damlası dağıtıcıları gibi 300 ila 600 arasında sürtünme noktası vardır.

Özel yağlayıcılarımızı tercih etmek, kendini mutlaka geri ödeyecek bir yatırımdır. Cam endüstrisi için geliştirdiğimiz yüksek performanslı yağ ve greslerimiz pazarın lider ürünleridir. Yeniden yağlama aralıklarını uzatmanıza ve dolayısıyla yağlayıcı tüketiminizi önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olurlar. Göbek pistonları,  tav fırını rulmanları gibi kritik makine parçaları için de geçerlidir. Lider OEM’lerin ilk yağlamadan itibaren bizim yağlarımızı kullanmalarının ve tavsiye etmelerinin sebebi de işte budur.

Soğuk son için yüksek performanslı özel yağlayıcılar

Cam ürünlerinizin gıdalar için güvenli üretildiğinden emin olmanız gerekiyorsa, size geniş bir ISO 21469 sertifikalı ve NSF H1 tescilli yüksek performanslı özel yağlayıcılar portföyü tavsiye ederiz.

Avantajlarınız:

  • Daha iyi aşınma koruması
  • Yüksek yağlayıcı performansı ile daha uzun yeniden yağlama aralıkları
  • Yüksek güvenlik ve yağlanmış parçalarda daha uzun çalışma ömrü
  • Kalıntı oluşumunun azalması ile azalan temizlik ihtiyacı
  • Azalan yedek parça ve bakım giderleri