Temiz ve uzun ömürlü kuru yağlama

Kaplamalar, yüksek sıcaklıklar, özel hijyen gereksinimleri ya da yüksek performans altında çalışan makine parçaları için, geleneksel yağlara ve greslere oranla pek çok yağlama avantajı sunarlar.

Özel kaplamalarımız, ekipmanlarınızın sürtünme katsayılarını ve kayma özelliklerini optimize etmenize yardımcı olarak; daha uzun ömürlü kullanım sağlarlar.

 

Kaplamalar, malzeme ve ekipmanlarınız üzerinde sürekli, kuru ve tutucu, sürtünme azaltıcı bir yağ filmi oluşturur. Yağlar ve gresler, sürtünme noktasında damlama yapabiliyorken, kaplamalar ile çevre temiz kalır; bu da hijyen ve güvenlik gereksinimlerinin söz konusu olduğu sektör ve uygulamalarda özellikle önemli bir fayda sunar. Ayrıca kaplamalar 300 °C’yi aşan yüksek sıcaklıklarda da kullanılabilir. Ürün portföyümüz, metal yüzeyler, plastikler ve elastomerler için kaplamalar içermektedir. Ürünlerimiz, ekipman aşınmasını önlemeye ve günümüzde çok önemli bir gider kalemi haline gelmiş olan bakım maliyetlerini azaltmaya yardımcı olurlar.

Metal yüzeyler için kaplamalar

Kaplamalar, metalleri korozyon ve aşınmaya karşı korurlar. Özellikle, UV ve X-ray ışınlarına tabi, agresif ortamlarla temas halinde, vakum uygulamaları ile aşırı yüksek ve düşük sıcaklıklar gerektiren uygulamalar için uygun ürünlerdir. Bu özel yağlar, emniyet kemeri ekipmanlarının tüm çalışma ömrü boyunca olduğu gibi, sabit sürtünme sağlarlar. Klübertop TN 01-311 A/B nano-parçacıklı formülüyle metal yüzeyler için özel yüksek performans sunan kaplamalarımızdan biridir. Yapılan ölçümler, konvansiyonel kaplamalarla kıyaslandığında, ürünümüzün ekipmanlarınızın çalışma ömrünü beş ila on faktör arasında yükselttiğini göstermiştir.

Metal yüzeyler için kaplamalarımızdan seçim yapmak için tıklayın.
Klübertop TN 01-311A/B (İngilizce)
Klübertop TP 46-111
Klübertop TM 06-111
Klübertop TG 05 N (İngilizce)

Plastikler için kaplamalar

Plastikler için kaplamalar, aşınmaya karşı güvenilir bir koruma sunabilmek için düşük sürtünme katsayısı sağlarlar; ayrıca gürültüyü azaltır ve ekipmanların çalışma ömrünü uzatırlar. Ekipmanlarınızda iyi bir tutunma sağlamak için doğru kaplama seçimi önemlidir. Plastikler için özel kaplamalarda geniş ürün yelpazemiz içinden seçim yapabilirsiniz: PA, PPS, ABS, PC, POM ve PE.

Plastikler için kaplamalarımızdan iki örnek:
Klüberplus S03-105
Klübertop TP 36-1300 A/B

Elastomerler için kaplamalar

Elastomer madde ile uyumluluk, kaplama seçiminde önemli bir kriterdir. Ayrıca, UV radyasyonuna ve %150’ye kadar uzamaya karşı dayanıklı olması gerekir. Keçeler ve elastanlar için özel kaplamalarımız, aşınma direncini arttırır ve dolayısıyla bu malzemelerin çalışma ömrünü uzatırlar. Ayrıca görünür elastomerlerin optik ve dokunsal özelliklerini geliştirir, gürültüyü azaltır ve montajı kolaylaştırırlar. Özel yağlayıcımız Klübertop TP 38-901 ayrıca NSF H1 tescillidir ve DVGW içme suyu onayına sahiptir.

Klübertop ve Klüberplus kapsamındaki bütün açık renkli, su bazlı kaplamalarımız, hiçbir performans kaybı olmadan piyasada ulaşılabilen pastalarla kullanılabilir; küçük parçaları görebilmenizi sağlar ve farklı parçaları kolayca ayırt etmenize imkan vererek üretim hatalarını önlemeye olanak tanırlar.

Elastomerler için kaplamalarımızı aşağıda bulabilirsiniz:
Klübertop TP 29-1310 A/B

Klübertop TP 28-1311 N

Klübertop TP 18-810 N (İngilizce)

 

Kaplama çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle irtibat kurun.

İletişim sayfamıza ulaşmak için buraya tıklayın.