Yeni sürdürülebilir sınıf özel yağlayıcılar

Özel yağlayıcı üreticisi olarak, müşterilerimize sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarında enerji verimliliği daha yüksek ve çevre dostu yağlayıcılar sunarak yardımcı olmayı kendimize görev olarak görüyoruz. Sürekli araştırma çalışmalarımız, için…

Bir yoluculuğun sonu

Yeni bir teknolojinin başlangıcı: Klüber Lubrication’dan su bazlı yağlayıcılar

Su önemli işlevsel avantajlar sunar. Sürdürülebilir, global olarak ulaşılabilirdir; toksik ve yanıcı değildir. Su, şimdiye kadar, özel yağlayıcı olarak sınırlı bir şekilde uygulanabilir olmuştur. Bununla birlikte, Klüber Lubrication, su ile fonksiyonel bileşen olarak homojen yağlayıcılar geliştirmeyi başarmıştır: Hydro Yağlayıcılar

Bu yeni teknoloji açık net avantajlar sunar

Bu teknoloji transferini kullanan ilk ürün grubu halihazırda piyasada olan Klüberplus C 2 ürün serisi olarak biliniyor. Bu uygulamada su ve yağ homojen bir solüsyon oluşturmaktadır. Bu, yağlayıcının daha ince, daha düzgün bir şekilde uygulanmasını sağlar. Buna ek olarak, buharlaşma işlevsel bir fayda sağlar, çünkü çalışma sıcaklıklarında net bir azalma sağlar.

Kolaylaştırılan endüstriyel hijyen, geliştirilmiş iş yeri güvenliği

Yağlayıcının optimize edilmiş dozajlaması sayesinde, çalışma sırasında ekipmanların temizlenmesini kolaylaştırır ve duruş süresinin en aza indirir. Hydro Yağlama, sağlık ve güvenlik nedenleriyle bile yeni fırsatlar yaratabilir. Uygulanan su, yangın tehlikesini azaltmaya destek olur ve teneffüs edildiğinde zehirli değildir.

Gelişim ortaklığı

Hydro Yağlama teknoloji başlangıç aşamasındadır ve büyük potansiyel sunmaktadır.  Klüberplus C2 serisinde konveyör bantların yağlanması için kullanılan Hydro Yağlayıcılar, dişliler, rulmanlar, stern tube ve endüstriyel zincirlerde de kullanılacaktır. Ürünlerin somut faydaları, geliştirme aşamasında doğrudan müşteri için yaratılmaktadır. Bu nedenle Klüber Lubrication ürün portföyünü geliştirmek için farklı endüstriyel ortaklar arıyor.

 

Hydro Yağlayıcılar ile ilgili herhangi bir sorunuz var mı? Bu yeni gelişim sürecinin bir parçası olmak ister misiniz? Bize ulaşın – uzmanlarımızı sosyal medyada takip edin.

Youtube kanalımızı ziyaret edin